Ciąża po 40-tce – czy to bezpieczne?

Ciąża po 40-tce - czy to bezpieczne?

Jeśli chcesz zajść w ciążę, być może zastanawiasz się, czy ciąża po 40. roku życia jest bezpieczna. W tym artykule dowiesz się o stanie przedrzucawkowym, łożysku previa i zwiększonym ryzyku wystąpienia wad wrodzonych. Dowiesz się również, jakie są objawy przedwczesnego porodu. Przed podjęciem próby poczęcia najlepiej skonsultować się z lekarzem. Umów się na wizytę w klinice płodności, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu niepłodności.

Stan przedrzucawkowy

Jeśli podejrzewasz, że możesz doświadczać stanu przedrzucawkowego w czasie ciąży, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o swoich opcjach. Lekarz może zalecić Ci leżenie lub siedzenie w łóżku przez kilka dni. Ostatecznie lekarz może zalecić, abyś urodziła dziecko przez cesarskie cięcie – informacja ta pochodzi z serwisu e-kiralyvill.hu. Możesz również otrzymać leki na obniżenie ciśnienia krwi. Jeśli masz ciężki stan przedrzucawkowy, być może będziesz musiała być hospitalizowana w celu dokładnego monitorowania i regularnego sprawdzania ciśnienia krwi. W niektórych ciężkich przypadkach może być konieczne wcześniejsze urodzenie dziecka.

Placenta previa

Nie ma ustalonego leczenia dla placenta previa, ale leczenie może zależeć od etapu ciąży i nasilenia krwawienia. Celem leczenia jest utrzymanie kobiety w ciąży tak zdrowej, jak to możliwe. Zabiegi mogą obejmować egzaminy pochwy, brak seksu, lub c-section, w zależności od nasilenia krwawienia. Niektóre kobiety mogą zdecydować się na D&C, jeśli są już po okresie rozrodczym, ale powinny być przygotowane na możliwość wystąpienia tego problemu ciążowego.

Zwiększone ryzyko wad wrodzonych

Zgodnie z amerykańskim Narodowym Badaniem Zapobiegania Wadom Urodzeniowym, kobiety w wieku powyżej 40 lat mają wyższe ryzyko urodzenia dzieci z różnymi wadami wrodzonymi, w tym wadami serca. Nie ma jasnej biologicznej przyczyny takiego stanu rzeczy, ale sensowne jest badanie wpływu wieku matki na rozwój niektórych wad. W tym badaniu sprawdzano, jak wiek matki w szacowanym terminie porodu wpływał na ryzyko rozwoju określonych wad u dziecka.

Objawy przedwczesnego porodu

Najwcześniejszym objawem przedwczesnego porodu jest rozwarcie szyjki macicy, które jest wyraźną oznaką wczesnego porodu. Dziecko jest w niebezpieczeństwie problemów zdrowotnych, jeśli urodzi się przed 37 tygodniem, i jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Rozszerzenie szyjki macicy może również powodować problemy z oddychaniem i karmieniem u niemowlęcia. Chociaż konkretne przyczyny przedwczesnego porodu nie są znane, można zapobiec temu stanowi poprzez interwencję medyczną. Przedwczesny poród jest również bardziej prawdopodobny, jeśli kobieta nosi bliźnięta.

Technologia wspomaganego rozrodu

Jeśli zbliżasz się do 40. roku życia i zastanawiasz się, czy nadal jesteś płodna, nie jesteś sama. Jest wiele kobiet, które nie mają możliwości posiadania dzieci w najlepszym wieku. Opóźnianie rozrodu nie jest logiczne, ale zmieniająca się demografia zmusiła społeczeństwo do zmian. Na szczęście nowe technologie sprawiły, że poczęcie i utrzymanie ciąży jest możliwe dla kobiet po czterdziestce.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top