Cukrzyca u kobiety w ciąży – wskazówki jak sobie radzić

Cukrzyca u kobiety w ciąży - wskazówki jak sobie radzić

Ćwiczenia są kluczowym sposobem na obniżenie poziomu cukru we krwi i pomagają organizmowi efektywniej metabolizować żywność. Kobiety w ciąży powinny starać się wykonywać co najmniej 150 minut aktywności o umiarkowanej intensywności tygodniowo, w tym ćwiczenia siłowe co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli cukrzyca zostanie zdiagnozowana podczas ciąży, mogą zostać przepisane leki kontrolujące poziom cukru we krwi, takie jak insulina lub tabletki metforminy. Podczas ciąży poziom cukru we krwi może się wahać, co oznacza, że możesz potrzebować leków, ale możesz przestać je przyjmować po porodzie.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z dzieckoplus.pl

Ćwiczenia pomagają lepiej metabolizować jedzenie

Choć ćwiczenia są bezpieczne dla kobiet w ciąży, umiarkowane lub energiczne ćwiczenia mogą powodować problemy podczas ciąży. Najlepiej jest unikać ćwiczeń o wysokiej intensywności, dużych ciężarów i uciążliwej aktywności. Ćwiczenia podczas ciąży powinny być ograniczone do umiarkowanej aktywności, a kobiety w ciąży powinny pozostać nawodnione. W czasie ciąży należy unikać ćwiczeń aerobowych, a wysiłek fizyczny nie może przekraczać 75% maksymalnego tętna kobiety. Kobiety w ciąży powinny sprawdzić z ich dostawców opieki zdrowotnej przed realizacją programu ćwiczeń.

Aktywność fizyczna podczas ciąży poprawia trawienie. Ćwiczenia poprawiają perystaltykę, mimowolny ruch mięśni w przewodzie pokarmowym, który pomaga w trawieniu. Różne ćwiczenia dla kobiet w ciąży mogą pomóc jej metabolizować jedzenie bardziej efektywnie. Te procedury powinny być wykonywane po lekkim lub ciężkim posiłku. Do ćwiczeń można użyć maty lub ręcznika, które chronią kolana.

Za dużo mleka w jednym czasie może prowadzić do wysokiego poziomu cukru we krwi

Kobiety w ciąży muszą utrzymywać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Proste węglowodany, takie jak chleb, makaron i zboża, zwiększają poziom cukru we krwi. Jednak zbyt duża ilość cukru we krwi może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na obniżenie tego ryzyka. Możesz spróbować liczyć gramy węglowodanów zamiast kalorii. I, możesz wybrać świeże owoce, a nie odmiany w puszkach, które mają tendencję do bycia wysokimi w cukrze i kaloriach.

Ważne jest, aby utrzymać poziom glukozy w zakresie 90 do 180 miligramów na decylitr (mg/dL) podczas karmienia piersią. Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm wykorzystuje glukozę we krwi do produkcji mleka matki. Jeśli poziom glukozy spadnie poniżej tej wartości, możesz cierpieć na niebezpieczną hipoglikemię. Aby zapobiec hipoglikemii, pamiętaj, aby karmić dziecko piersią co około dwie godziny. Jeśli jesteś hospitalizowana, upewnij się, że personel nie sprawdza poziomu cukru we krwi aż do drugiego karmienia. Jeśli karmisz piersią, upewnij się, że Twoje dziecko nie jest karmione formułą i że regularnie je przynosisz.

Metformina jest powszechnie stosowana w Wielkiej Brytanii do zarządzania cukrzycą w czasie ciąży

Metformina jest stosowana w cukrzycy ciążowej w Wielkiej Brytanii i Europie. Lek został zatwierdzony przez europejskich regulatorów i Grupę Doradczą Ekspertów ds. Leków dla Zdrowia Kobiet do stosowania w czasie ciąży. FDA nie zatwierdziła jeszcze leku u kobiet w ciąży. Badania pokazują jednak, że metformina jest bezpieczna do stosowania u kobiet w czasie ciąży. Badanie opublikowane w British Medical Journal w 2013 roku potwierdziło to bezpieczeństwo.

Metformina jest doustnym lekiem, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Jest powszechnie przepisywany na cukrzycę typu 2. Jest również stosowany off-label dla cukrzycy ciążowej i prediabetes. Metformina jest dostępna zarówno w postaci o natychmiastowym, jak i przedłużonym uwalnianiu. Obecnie nie ma innego leku, który działałby tak dobrze jak metformina. Naukowcy nadal badają jej zastosowanie w warunkach zdrowotnych poza cukrzycą.

Zabieranie ze sobą zestawu do badania poziomu cukru we krwi przy porodzie

Jeśli masz cukrzycę, dobrym pomysłem jest poród w szpitalu. Tam wyszkoleni pracownicy służby zdrowia mogą zapewnić właściwą opiekę dziecku i matce. Jednak nawet jeśli po porodzie cukrzyca ciążowa wróci do normy, matka powinna zawsze zabrać ze sobą do szpitala zestaw do badania poziomu cukru we krwi. Najlepiej mieć zestaw do badania poziomu glukozy we krwi przy sobie przez cały czas ciąży. Po porodzie lekarz prawdopodobnie będzie chciał monitorować poziom cukru we krwi i zmienić styl życia, aby kontrolować cukrzycę.

Zestaw do badania poziomu cukru we krwi zawiera glukometr i paski testowe. Paski te są odczytywane przez glukometr, który podaje cyfrową liczbę. Możesz wypożyczyć sprzęt od dostawcy usług zdrowotnych lub kupić go dla siebie. Chociaż może nie trzeba badać poziomu cukru we krwi po porodzie, glukometr jest poręczny przez kilka dni po porodzie. Niektóre osoby z cukrzycą muszą badać swoją krew kilka razy dziennie. Okresy postu występują rano przed śniadaniem i dwie godziny po każdym posiłku. Inne osoby mogą potrzebować badać krew częściej w ciągu dnia i w nocy.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top