Czy można zajść w ciążę przed wytryskiem?

Czy można zajść w ciążę przed wytryskiem?

Czy można zajść w ciążę przed wytryskiem? Jest możliwe, aby mężczyzna począł bez wytrysku, o ile obecnych jest kilka plemników. Według profesor klinicznej Mary Jane Minkin z Yale Medical School, w preejakulacie można znaleźć jeden plemnik. Oprócz spermy, w pochwie znajduje się również preejakulat.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu maluni.pl

Pre-cum

Naukowy termin na genul to płyn przedejakulacyjny. Płyn ten zawiera wystarczającą ilość plemników do zajścia w niezamierzoną ciążę. Według badań przeprowadzonych przez Killicka i wsp. prawie czterdzieści procent genul zawierało wystarczającą ilość plemników do poczęcia. Aby uniknąć zajścia w ciążę, należy stosować antykoncepcję podczas stosunku seksualnego. Niemniej jednak, metoda odstawienia okazała się dość skuteczna w niektórych przypadkach.

Badacze zauważyli, że chociaż liczba przypadków jest nadal nieznana, znaczna liczba uczestników miała tendencję do posiadania ruchliwych plemników. W rzeczywistości, badanie opublikowane w czasopiśmie Human Fertility doniosło, że 16,7% zdrowych mężczyzn miało plemniki w swoim płynie przedejakulacyjnym. Może to sugerować, że mężczyźni, którzy doświadczają problemów z wytryskiem, są prawdopodobnie płodni.

Zachodzenie w ciążę bez wytrysku

Możesz się zastanawiać, czy zajście w ciążę bez wytrysku jest możliwe. Męski układ rozrodczy wytwarza płyn przedejakulacyjny (zwany również genul) podczas stosunku. Chociaż płyn ten jest głównie lubrykantem, może również przenosić plemniki z macicy do pochwy. Niestety, nie można kontrolować ani powstrzymać tego płynu przed wydostaniem się z penisa. Dobrą wiadomością jest to, że większość mężczyzn nie zauważa płynu, gdy wchodzi on do pochwy, dlatego też ciąża może wystąpić bez wytrysku.

Płyn przed wytryskiem zawiera bardzo małą ilość spermy. Ta sperma nie jest widoczna gołym okiem, więc jedynym sposobem na poczęcie bez wytrysku jest noszenie prezerwatywy. Podczas seksu kobieta musi używać prezerwatywy, aby chronić się przed ryzykiem chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli próbujesz zajść w ciążę bez wytrysku, może to nie być opcja dla Ciebie.

Zrobienie testu ciążowego przed wytryskiem

Zrobienie testu ciążowego przed wytryskiem może być dobrym pomysłem, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży. Ważne jest jednak, aby poczekać z tym do momentu, gdy nie dostaniesz miesiączki. Dzieje się tak dlatego, że wiele kobiet otrzymuje fałszywie negatywny test ciążowy przed okresem, ze względu na fakt, że w płynie przed wytryskiem nie ma plemników. Wykonanie testu ciążowego przed wytryskiem pomoże Ci uniknąć tego powszechnego problemu.

Jeśli chodzi o wykonanie testu ciążowego, większość kobiet zaleca odczekanie do tygodnia po ostatnim braku miesiączki. W rzeczywistości powinieneś czekać co najmniej tydzień po uprawianiu seksu bez zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli jesteś mężczyzną. Ponadto test ciążowy, który daje wynik negatywny, nie jest tak dokładny jak pozytywny. Zbyt wczesne wykonanie testu ciążowego lub przyjmowanie leków przed próbą poczęcia może prowadzić do fałszywych wyników pozytywnych.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top