Czy noworodek może urodzić się z zębami?

Czy noworodek może urodzić się z zębami?

Jeśli Twoje dziecko ma zęby po urodzeniu, to nie jesteś sama. Prawie 40% wszystkich noworodków rodzi się z zębami. Jest to tak zwany natalny rozwój zębów. Nie ma poważnych komplikacji związanych z zębami natalnymi, ale warto omówić sytuację ze swoim pediatrą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zębach natalnych i innych warunkach, z jakimi może spotkać się noworodek. Te informacje są szczególnie ważne, jeśli masz obawy dotyczące rozszczepu wargi i podniebienia lub innych podstawowych problemów zdrowotnych.

zęby natalne

Zęby natalne noworodka są zwykle widoczne gołym okiem. Jednak dentysta może potrzebować wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby potwierdzić diagnozę. Podczas badania dziecko może wykazywać przebarwione zęby lub nierozwinięte zęby. W zależności od stopnia zaawansowania i objawów choroby, dentysta może zaproponować sposób leczenia. Dziecko może być umieszczone na butelce przez kilka dni lub kilka tygodni, aż zęby w pełni wyrosną.

Zęby noworodka

Czy noworodek może urodzić się z zębami, a jeśli tak, to jak długo tak pozostanie? Do 6 miesiąca życia u większości dzieci nie pojawiają się pierwsze zęby – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu Świat medycyny estetycznej. Są to chybotliwe, dolne przednie zęby. Stanowią one zagrożenie dla dziecka i mogą nawet wyrzynać język malucha. W takim przypadku wczesna ekstrakcja zębów może być jedynym rozwiązaniem. Na szczęście istnieją metody usuwania przedwcześnie wyrosłych zębów, które nie powodują szkód.

rozszczep wargi

Zespół leczenia rozszczepu wargi i podniebienia składa się ze stomatologa dziecięcego i ortodontów dziecięcych z certyfikatem zarządu. Ci specjaliści ściśle współpracują z pediatrą, aby pomóc dzieciom z tym schorzeniem przejść do opieki nad dorosłymi. Dziecko będzie prawdopodobnie odwiedzać zespół ds. leczenia rozszczepu wargi i podniebienia kilka razy w roku. Kontakty z zespołem będą się różnić w zależności od stanu dziecka i skierowania od lekarza. Nawigator pielęgniarski jest dostępny przed porodem, aby pomóc Ci w koordynacji opieki.

podstawowe warunki medyczne

Obecność zębów w ustach noworodka jest znana jako zęby natalne. Te zęby są małe, słabe i często przebarwione, i są obecne u około jednego na każde 2 000 niemowląt. Chociaż zęby te nie powodują żadnych problemów zdrowotnych, niektórzy lekarze mogą zalecić ich usunięcie, jeśli przeszkadzają one w karmieniu lub stwarzają ryzyko zadławienia. Niektóre podstawowe warunki medyczne mogą powodować, że noworodki rodzą się z zębami, w tym rozszczep wargi i podniebienia. Ponadto, nieregularna zębina może również powodować zęby natalne.

symptom zębów natalnych

Nie są znane definitywne przyczyny zębów natalnych u noworodków. Jednak z obecnością zębów natalnych wiązały się liczne przesądy i folklor wśród różnych kultur. Według brytyjskiego folkloru, niemowlęta urodzone z zębami natalnymi wyrosną na popularnych wojowników. W Chinach, Indiach i Francji mówi się, że dzieci z zębami natalnymi są potencjalnymi zdobywcami. Inne postacie historyczne rodziły się z tą anomalią.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top