Jak ubrać niemowlę na spacer latem

Jak ubrać niemowlę na spacer latem

Należy ubierać niemowlę odpowiednio do pogody i pory roku. Najlepiej jest zabierać dziecko na spacer rano lub późnym wieczorem, kiedy upał jest mniejszy. Możesz ubrać niemowlę w bawełniane body. Twojemu dziecku będzie wygodnie w body wykonanym z bawełny. W końcu pierwsze miesiące dziecka to wyjątkowy okres w jego życiu.

Jak ubrać niemowlę na spacer latem

Jeśli chodzi o to, jak ubrać niemowlę na spacer w upalne dni, to podstawową zasadą jest ubieranie o jedną warstwę więcej niż wynosi temperatura ciała dziecka. Dotyczy to zarówno rodziców, jak i dzieci. Jeśli chodzi o odzież, należy pamiętać, że najlepsza jest bawełna i luźne, lekkie tkaniny. Unikaj używania włókien syntetycznych, takich jak poliester, które mogą zatrzymywać ciepło ciała. Unikaj również stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym na noworodkach w wieku poniżej sześciu miesięcy.

Dla noworodków bezpieczne jest wyprowadzenie ich na spacer tego samego dnia, w którym zostały wypisane. Kluczem jest uniknięcie przegrzania lub zamrożenia ich, ponieważ może to prowadzić do zimna i wysypki skórnej. Rodzice często mają tendencję do nadmiernego owijania swoich dzieci, co powoduje ich przegrzanie i pocenie się – fragment ten pochodzi od redaktora portalu ithelpyou.pl. Jest to szczególnie niebezpieczne w okresie letnim. Zamiast tego, zawiń dziecko w lekki kocyk i przykryj twarz dziecka czapką lub szalikiem.

Dla niemowląt, lekkie bawełniane rompery są idealnym wyborem na cieplejsze dni. Dla dodatkowej ochrony, możesz również nałożyć na dziecko warstwę z koszulką tee. Lekka bawełniana sukienka sprawdzi się w przypadku dziewczynek, a będą one wyglądać uroczo z dopasowanymi bloomersami. Jeśli chodzi o ubrania dla starszych dzieci, możesz również wybrać parę sandałów lub lekkie bawełniane ubrania. A jeśli planujesz spacer gdzieś, gdzie nie ma klimatyzacji, najlepiej ubrać malucha w lekką, wygodną warstwę.

Jak ubrać niemowlę na spacer zimą

Chociaż ty i twoje dziecko możecie świetnie się bawić, spacerując po parku lub biorąc udział w spacerze, zimowa pogoda może sprawić, że trudno będzie wiedzieć, jak ubrać niemowlę na spacer. Być może zastanawiasz się, ile warstw potrzebuje Twoje dziecko lub jaki rodzaj obuwia zimowego należy kupić. Dr Broder oferuje kilka wskazówek, jak zapewnić dziecku komfort, ciepło i suchość. Zaleca ciepłe skarpetki, buciki, czapki i oddychające tkaniny.

Ubierając dziecko na spacer w zimie, pamiętaj, że odsłonięte części ciała mogą ulec odmrożeniu. Wybierz koszulkę z długim rękawem lub bluzę zapinaną na zamek, aby zapewnić dziecku ciepło, lub zainwestuj w przytulny kombinezon śnieżny, aby zapewnić dziecku komfort. Nawet jeśli dziecko ma na sobie kombinezon, pamiętaj o zakryciu nóg, aby nie zmarzły.

Otrzymaj kończyny w cieple dzięki parze rękawic lub czapek. Baby Center zaleca zabranie ze sobą więcej niż jednej pary mitenek. Jeśli mitenki staną się mokre, nie będą działać prawidłowo. Alternatywnie, można owinąć ciepły koc wokół ubrania dziecka. Zapewni to, że dziecko pozostanie ciepłe i suche, nawet w najzimniejszych warunkach.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top