Kiedy niemowlę powinno zacząć siadać?

Kiedy niemowlę powinno zacząć siadać?

Twoje dziecko może zacząć samodzielnie siedzieć w wieku około 5 miesięcy. Chociaż nadal najlepiej jest być blisko i amortyzować upadki, dziecko może siedzieć przez krótkie okresy czasu i w końcu nauczyć się samodzielnie utrzymywać równowagę. W wieku 7 miesięcy powinien mieć już odpowiednie mięśnie i równowagę, aby samodzielnie zwiedzać. Nadszedł również czas, aby zacząć wprowadzać go do samodzielnego siedzenia i poznawania świata wokół niego – informacja ta jest zasługą autora strony medialarts.pl. Oto kilka pomocnych wskazówek i trików:

Czas dla mamusi

Przygotowanie niemowlęcia do siedzenia wymaga trochę praktyki. Siedzenie na kolanach pomaga wzmocnić szyję i plecy dziecka. Jeśli Twoje niemowlę nie lubi czasu brzuszkowego, możesz przynieść miękki kocyk w pobliże jego stóp. Jeśli dziecku jest wygodnie trzymać zabawkę, może usiąść i się nią bawić. Twoje dziecko w końcu da ci znać, kiedy będzie gotowe, aby spróbować usiąść na własną rękę.

Jednym z pierwszych kamieni milowych, które musi osiągnąć twoje niemowlę, zanim będziesz mogła wprowadzić produkty stałe, jest siedzenie na własną rękę. Jest to ważny kamień milowy rozwoju i pierwszy, który Twoje dziecko osiągnie w swoim krótkim życiu. Możesz zachęcić swoje dziecko do spróbowania siedzenia, znając znaki, że jest gotowe. Siadanie to powolny proces, który wymaga czasu i zachęty. Podobnie jak w przypadku innych kamieni milowych, ważne jest, aby pamiętać, że postępy Twojego dziecka będą się różnić od Twoich.

Przykłady, aby pomóc dziecku usiąść

Użyj swoich rąk, aby podeprzeć dziecko, aby zachęcić je do siedzenia. Twoje dziecko w końcu pochyli się do przodu i użyje Twoich rąk, aby się podeprzeć. Może to potrwać kilka sekund zanim dziecko nauczy się stać w pozycji pionowej, ale bądź cierpliwy. W końcu dziecko rozwinie siłę w szyi i tułowiu, aby samodzielnie stać w pozycji pionowej. Ważne jest, abyś uważnie obserwowała swoje dziecko, gdy próbujesz je posadzić.

Spróbuj użyć poduszek, zabawek lub ulubionego pluszaka dziecka, aby podeprzeć jego tułów. Gdy sięgnie po przedmiot przed nią, zacznie rozregulowywać ramiona i używać ich do zrównoważenia swojej wagi. Ta technika nazywana jest siadem trójnożnym. Możesz zaoferować swoje ramiona i pomóc dziecku w balansowaniu na brzuszku, ale nie ulegaj od razu jego żądaniom. Wkrótce będzie mogło samodzielnie siedzieć i stanie się mistrzem równowagi!

Uczenie się samodzielnego siedzenia

Choć większość niemowląt zaczyna samodzielnie siedzieć około 4-7 miesiąca życia, może to potrwać nawet do 9 miesięcy. Aby usiąść samodzielnie, niemowlęta muszą przetoczyć się z pleców na brzuch i podeprzeć głowę. Aby wspomóc ten rozwój, rodzice powinni spędzać dużo czasu na brzuszku ze swoim niemowlakiem. Dodatkowo mogą używać specjalnie zaprojektowanych zabawek lub podpierać dziecko podczas brzuszków. Jeśli Twoje dziecko nie usiądzie samodzielnie do tego czasu, skontaktuj się z pediatrą.

Jak Twoje dziecko zbliża się do tego kamienia milowego, możesz zauważyć, że on lub ona zaczęła toczyć się w różnych kierunkach. Inne nawet hulają i przygotowują się do raczkowania. Niektóre dzieci próbują już pozycji trójnoga, w której trzymają jedną lub obie ręce na podłodze. Jeśli Twoje dziecko ma solidny chwyt na trójnogu, powinnaś być w stanie utrzymać go w górze, dopóki się nie popchnie. To pomoże zbudować jego pewność siebie i siłę.

Rola czasu mamusi w nauce siadania

Czas mamusi jest jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie dziecka do różnych pozycji do spania i nowego świata. Chociaż na początku może to nie być łatwe, możesz znaleźć sposoby na wciśnięcie czasu brzuszkowego, gdy dziecko przyzwyczai się do tego pomysłu. Podczas zabawy na brzuszku możesz bawić się z dzieckiem, trzymać je i kłaść przed nim zabawki. Możesz również postawić przed nim lustro, aby obserwować jego ruchy.

Oprócz pomocy dziecku w nauce siadania, czas na brzuszku pomaga dziecku rozwijać umiejętności niezbędne do chodzenia i raczkowania. Oprócz pomocy w rozwijaniu umiejętności motorycznych i wzmacnianiu mięśni szyi, czas na brzuszku pomaga przygotować dziecko do takich kamieni milowych jak raczkowanie i przewracanie się. Jest on również niezbędny w zapobieganiu powstawania płaskich miejsc na głowie dziecka, jak również w promowaniu silnych mięśni szyi.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top