Lista najważniejszych witamin dla noworodka

Lista najważniejszych witamin dla noworodka

Jesteś nową matką. Rozważyłaś korzyści i ryzyko związane z wprowadzeniem noworodka do formuły, ale nadal masz długą listę składników odżywczych do uzupełnienia. W tym artykule dowiesz się o witaminie D, żelazie, kwasie foliowym i witaminie K, a także co możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość każdego z nich. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość tych składników odżywczych jest wprowadzenie ich do tak wielu pokarmów, jak tylko możesz.

Witamina D

Choć dzieci karmione piersią nie muszą przyjmować suplementu witaminy D podczas karmienia piersią, potrzebują suplementu witaminy D, dopóki nie zaczną jeść stałych pokarmów. Kiedy zaczną jeść pokarmy stałe, pediatra zaleci im odstawienie suplementów witaminy D. Ogólnie rzecz biorąc, noworodki potrzebują 400 IUs witaminy D dziennie – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu beautylife.com.pl. Witamina ta jest nie tylko ważna dla zdrowego rozwoju kości, ale także wspiera funkcje nerwowo-mięśniowe, wzrost komórek i funkcje immunologiczne.

Żelazo

Żelazo jest niezbędnym składnikiem odżywczym na wszystkich etapach rozwoju człowieka, ale jego rola podczas pierwszych kilku miesięcy życia jest szczególnie kluczowa. Żelazo jest zawarte w hemoglobinie, pigmencie, który przenosi tlen w całym organizmie. Ponadto odgrywa ważną rolę w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia dziecka. Płód potrzebuje wysokiej jakości żelaznej diety od sześciu miesięcy, kiedy może zacząć przyjmować stałe pokarmy. Po tym czasie zapasy żelaza w organizmie ulegają wyczerpaniu.

Kwas foliowy

Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów zaleca kobietom przyjmowanie 600 mikrogramów kwasu foliowego dziennie. Wiele witamin prenatalnych zawiera również kwas foliowy. Witamina ta jest niezbędna do rozwoju cewy nerwowej w rozwijającym się dziecku. Wiele kobiet nawet nie wie, że są w ciąży, aż do szóstego tygodnia, więc kluczowe jest, aby uzyskać odpowiednią ilość kwasu foliowego podczas ciąży.

Witamina K

Jeśli rozważasz podanie noworodkowi witaminy K, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, jak podasz ją dziecku. Ważne jest, aby pamiętać, że doustna witamina K nie jest tak łatwo wchłaniana przez organizm jak witamina K podawana w zastrzykach. Jeśli zdecydujesz się podać noworodkowi witaminę K doustnie, będziesz musiała podać ją w trzech dawkach: pierwszą po urodzeniu, drugą w szpitalu podczas badań przesiewowych noworodków i trzecią w wieku 4 tygodni.

Krople witaminy D

Naturalnego pochodzenia i bez smaku, krople witaminy D dla noworodka są bezpiecznym i skutecznym sposobem, aby pomóc dziecku uzyskać wystarczającą ilość witaminy D. Zawierają 400 IU witaminy D na kroplę i są bezpieczne do stosowania w systemie dziecka przez pierwsze dziewięćdziesiąt dni życia. I jako bonus, są one bezwonne i bez smaku, zbyt. Dodatkowo nie zawierają konserwantów. A co lepsze, działają przez 90 dni!

Witaminy prenatalne

Jeśli spodziewasz się dziecka, będziesz musiała przyjmować witaminy prenatalne, aby zapewnić jak najlepsze zdrowie zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Witaminy te są niezbędne zarówno dla Twojej ciąży, jak i dla zdrowia Twojego dziecka, ponieważ Twój organizm potrzebuje w tym czasie więcej składników odżywczych niż zwykle. W zależności od liczby dzieci, których się spodziewasz, możesz potrzebować więcej lub mniej każdej z witamin. Witaminy prenatalne są dostępne zarówno dla kobiet, jak i dla dzieci, i zawierają odpowiednie proporcje składników odżywczych dla Twojego organizmu i rosnącego dziecka.

Multiwitaminy

Kobiety w ciąży mogą wybierać spośród różnych multiwitamin dla swojego noworodka. Witamina D jest ważna, ponieważ jest to niezbędny składnik odżywczy dla rozwoju mózgu i układu odpornościowego. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby kobiety w ciąży podawały swojemu noworodkowi 400 IU witaminy D dziennie. Niemowlęta młodsze niż 6 miesięcy powinny być trzymane z dala od słońca, ale formuła sprzedawana w Stanach Zjednoczonych jest wzmocniona wystarczającą ilością. Pomimo tych zaleceń, nadal zaleca się, aby matki podawały swoim niemowlętom suplementy witaminy D, jeśli karmią wyłącznie piersią.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top