Połóg po porodzie – jak długo trwa i jak wygląda?

Połóg po porodzie - jak długo trwa i jak wygląda?

Jeśli zastanawiasz się, „Jak wygląda okres połogu po porodzie?”, to trafiłaś we właściwe miejsce. Ten okres jest wypełniony emocjami oraz wzlotami i upadkami, gdy nowa mama przystosowuje się do macierzyństwa. Oprócz wzlotów i upadków związanych z rodzicielstwem, nowe mamy często doświadczają stresu i niepokoju. Niestety, niektóre nowe mamy doświadczają nawet ciężkiej depresji, a nawet bulimii.

Obfite krwawienie przez pierwsze kilka dni po urodzeniu dziecka

Choć obfite krwawienie jest normalne przez pierwsze kilka dni po urodzeniu dziecka, powinnaś zadzwonić do lekarza, jeśli staje się ono cięższe – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu medycynaestetycznalublin.pl. W tym czasie powinnaś się nie ruszać i przez jakiś czas unikać wstawania. Twoja pochwa ma kształt miseczki, więc gdy siedzisz lub leżysz, krew zbiera się tam i wypływa, gdy stoisz. Zanim zauważysz znaczące zmiany w krwawieniu, może minąć do sześciu tygodni. W tym czasie można używać podpasek, ale nie należy używać tamponów, ponieważ może to prowadzić do infekcji.

Obrzęk

Obrzęk po porodzie jest normalny, ale nigdy nie powinien być poważny lub ograniczony do jednej nogi. Jeśli obrzęk nie zniknie po kilku dniach, ważne jest, aby zobaczyć się z pracownikiem medycznym, aby uzyskać właściwą diagnozę. Ponadto, jeśli powoduje silny ból lub problemy z oddychaniem, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Obrzęk nóg może być oznaką zatorowości płucnej, co jest niebezpieczne.

Ból

W tym numerze Clinical Pediatrics zamieszczono kilka badań dotyczących przewlekłego bólu po porodzie. Wyniki podkreślają potrzebę oszacowania częstości występowania i nasilenia bólu, a także identyfikacji czynników ochronnych, które mogą łagodzić ból przewlekły. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik cesarskich cięć i brak skutecznych metod leczenia, wyniki te mają duże znaczenie kliniczne. Ponadto, badania te mogą dostarczyć nowych celów terapeutycznych w leczeniu bólu przewlekłego. Ale jakie dokładnie są czynniki ochronne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Hemorrhoids

Hemorrhoids po porodzie są częstą dolegliwością dla kobiet w czwartym trymestrze. Mimo że dziecko nie znajduje się już wewnątrz Twojej macicy, ten czas nadal zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu. Jest to również czas, w którym pojawia się wiele powszechnych dolegliwości, w tym bolesne wypróżnienia i skurcze. Na szczęście istnieje szereg domowych środków zaradczych i zmian w diecie, które mogą pomóc sprawić, że hemoroidy poporodowe odejdą.

Leki przeciwbólowe

Istnieje kilka różnych rodzajów leków przeciwbólowych dostępnych dla kobiet po porodzie. Większość z tych leków nie zastąpi środków znieczulających. Jednak niektóre kobiety wymagają znieczulenia do bólu porodowego. Leki przeciwbólowe i znieczulające złagodzą ból porodowy. Dzięki tym lekom kobieta czuje się zrelaksowana i może odpocząć pomiędzy skurczami. Środki przeciwbólowe po porodzie mogą być stosowane tak długo, jak długo ciąża nie spowodowała komplikacji.

Staniki do karmienia

Kupując biustonosze do karmienia po porodzie, zastanów się, jaki materiał jest najlepszy dla Twojego ciała. Biustonosz do karmienia powinien być miękki, oddychający, nie powinien drapać ani swędzieć. Nie powinien być również gorący ani wilgotny, szczególnie jeśli karmisz piersią w ciepłe dni. Na szczęście biustonosze do karmienia są wykonane głównie z bawełny i innych materiałów celulozowych. Możesz również znaleźć style wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak nylon i lycra.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top