Zagrożona ciąża – jak sobie radzić?

Zagrożona ciąża - jak sobie radzić?

Traumatyczne doświadczenie zagrożenia aborcją jest stresujące. Objawy tego stanu obejmują depresję i niepokój. Twój lekarz może pomóc ci zidentyfikować i opanować objawy tego stanu. Może również zalecić ci udział w grupie wsparcia w twojej okolicy. Rozmowa z innymi kobietami, które przeszły przez podobne sytuacje, jest dobrym sposobem na poradzenie sobie ze stresem i niepokojem związanym z zagrożeniem aborcją. Ponadto ważne jest, abyś jak najwcześniej poddała się kompleksowej opiece prenatalnej, aby wcześnie wykryć wszelkie dolegliwości zdrowotne – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu rysuneksatyryczny.pl. Pomoże to zapobiec komplikacjom i zapewni bezpieczny poród.

Znaki i objawy poronienia zagrażającego

Poronienie zagrażające charakteryzuje się krwawieniem z pochwy, które pojawia się we wczesnych miesiącach ciąży. Choć nie zawsze wskazuje na poronienie, lekkie krwawienie z pochwy może świadczyć o zagrożonym poronieniu. Choć stan ten zazwyczaj nie powoduje bólu, krwawienie bez skurczów i rozwarcia kanału szyjki macicy jest oznaką zagrażającego poronienia. Chociaż ciąża nie jest uszkodzona, jeśli krwawienie trwa dłużej niż kilka dni, poronienie jest nieuniknione.

Podczas pierwszych 20 tygodni ciąży jedna na siedem ciężarnych kobiet doświadczy krwawienia z pochwy. Jednak większość poronień nie jest spowodowana poronieniem. Około 20% wszystkich ciąż skutkuje krwawieniem z pochwy, a połowa z nich nosi swoje dzieci do terminu. Chociaż krwawienie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy ciąży jest powszechne, jest ono oznaką zagrażającego poronienia.

Symptomy poronienia

Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, powinnaś natychmiast skonsultować się z lekarzem. Większość poronień występuje, gdy nienarodzone dziecko rodzi się z fatalnym problemem genetycznym, a nie matka. Poronienia spowodowane przez niewydolność szyjki macicy, na przykład, zwykle występują w drugim trymestrze. Twój lekarz będzie chciał wiedzieć, czy w Twojej rodzinie występują inne przyczyny poronienia, takie jak zaburzenie krwawienia lub infekcja.

Twój lekarz może zalecić procedurę zwaną „rozszerzeniem i łyżeczkowaniem” (D&C), która jest również znana jako „łyżeczkowanie”. Procedura ta jest zazwyczaj zalecana w przypadku silnego krwawienia, silnego bólu lub oznak infekcji. Polega na wycięciu pozostałej tkanki ciążowej w znieczuleniu ogólnym i może mieć wiele zagrożeń i korzyści. Jeśli podejrzewasz poronienie, lekarz może zalecić „rozszerzenie i łyżeczkowanie”.

Opcje leczenia

Jeśli stoisz w obliczu zagrożonej ciąży, istnieje kilka dostępnych opcji leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, kobieta powinna poddać się rutynowej opiece prenatalnej, zwłaszcza jeśli wcześniej miała wielokrotne poronienia. Lekarz może pomóc kobiecie przejść przez ten trudny czas, przepisując terapię hormonalną lub inne zabiegi. Może ona również rozważyć poradnictwo lub poddać się konsultacjom z innymi kobietami, które przeszły przez podobną sytuację. Pomimo trudności, że zagrożona ciąża może przynieść, większość kobiet przejść do udanych ciąż.

Najczęstszym leczeniem dla kobiety, która stoi w obliczu zagrożonej ciąży jest leki. Chociaż większość kobiet, które cierpią z powodu zagrożonej ciąży poddają się leczeniu płodności w klinice, istnieją pewne inne opcje, które mogą być korzystne dla matki. Zabiegi CAM mogą obejmować porady dotyczące diety i stylu życia, zaufaną stronę internetową, narzędzia relaksacyjne i relację terapeutyczną. Wśród innych opcji, akupunktura jest również opcją dla niektórych kobiet.

Zapobieganie poronieniu

Przedwczesna ciąża zwykle nie jest poważnym stanem, ale ma pewne ryzyko związane z nim. Objawy takie jak krwawienie i skurcze mogą wskazywać na możliwość poronienia. Jest to bardziej prawdopodobne w pierwszym trymestrze, a jeśli ciąża nie rozwija się prawidłowo lub jeśli zarodek nie ma bicia serca na USG, szanse na poronienie wzrastają. Lekarz prawdopodobnie zaproponuje przebieg leczenia, które pomoże zmniejszyć ryzyko poronienia.

Jeśli masz ponad 35 lat, Twoje ryzyko poronienia jest znacznie wyższe niż u młodszej kobiety. Kobiety po 40 i 45 roku życia są również bardziej narażone na poronienie niż kobiety młodsze. Ciąża, która jest zagrożona przez przewlekłe schorzenia, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie, powinna być oceniona przez lekarza. Pomocne będzie również przyjmowanie leku antydepresyjnego lub suplementów witaminy A.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top