Czy ciąża wychodzi w badaniu cytologicznym?

Czy ciąża wychodzi w badaniu cytologicznym?

Czy testy cytologiczne HC2 wykazują ciążę? Tak, ale wyniki tych testów mogą być mylące. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że nie zaleca się poddawania się badaniom przesiewowym szyjki macicy w ciąży. Ciąża może powodować fałszywe wyniki, dlatego najlepiej przystąpić do badania cytologicznego, gdy pacjentka mieści się w przedziale wiekowym. Tymczasem, jeśli kobieta jest między 40 a 45 rokiem życia, powinna wykonać to badanie.

Test cytologiczny HC2

Jeśli zastanawiasz się „Czy ciąża wychodzi w badaniu cytologicznym krwi HC2?”, jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę – fragment ten jest wynikiem badania ekspertów serwisu polskadiy.pl. Ten test cytologiczny istnieje już od kilku lat, ale niektóre kobiety wciąż zastanawiają się, czy jest on dokładny. Jednym z najlepszych sposobów, aby określić jest zapytać swojego dostawcy opieki zdrowotnej. Większość dostawców opieki zdrowotnej będzie w stanie powiedzieć dokładny poziom ryzyka ciążowego, jeśli masz test HC2, który jest bardziej dokładny niż test Pap.

W niedawnym przeglądzie systematycznym, naukowcy donieśli, że kobiety HC2-pozytywne były o 80% mniej prawdopodobne, aby być w ciąży niż kobiety nieciężarne. W metaanalizie dziewięciu badań, naukowcy znaleźli niską korelację między wynikami testu cytologicznego HC2 a ciążą. W metaanalizie tylko jedno z badań miało istotny wpływ na ryzyko ciąży, co uznano za umiarkowane. Wyniki były interpretowane w zależności od wieku i płci kobiet, które miały badania cytologiczne.

Pap smear

Pap smear to badanie cytologiczne stosowane w celu wykrycia przedrakowych komórek w szyjce macicy. Komórki te mogą być przedrakowe lub lekko nieprawidłowe. W niektórych przypadkach, nieprawidłowe testy Pap może być pierwszym objawem raka szyjki macicy. Jeśli otrzymasz pozytywny test Pap, możesz potrzebować innych testów, aby potwierdzić swoje wyniki. Oto niektóre z zagrożeń związanych z pozytywnym testem Pap.

Choć wynik wymazu Pap nie jest gwarancją raka, jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia kobiety. Wyniki testu pomogą Twojemu lekarzowi zdecydować, czy powinnaś poddać się leczeniu ciąży. Wynik negatywny oznacza, że Twoja szyjka macicy jest normalna. Wynik pozytywny może jednak oznaczać, że masz dysplazję szyjki macicy, stan przedrakowy, który może prowadzić do raka. Pozytywny wynik wymazu z szyjki macicy oznacza zazwyczaj, że konieczna jest dalsza ocena, taka jak kolposkopia lub biopsja małego fragmentu tkanki z szyjki macicy. Twój lekarz wyjaśni wyniki i omówi je z Tobą. Podczas gdy jeden na 10 rozmazów Pap jest nieprawidłowy, większość tych zmian jest łagodna.

Normalny wynik rozmazu Pap może być mylący, ponieważ komórki rozmazu nie zawsze są normalne. W rzeczywistości, czasami nieprawidłowe wyniki nie są rakiem, ale raczej stan przedrakowy. Chociaż ten stan jest rzadki, ważne jest, aby mieć regularne Pap smear dla ciąży. Jeśli masz pozytywny wynik, należy skonsultować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top